Kolejny pożar lasu w Gostyni

O 14:32 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru w tym samym rejonie, gdzie interweniowaliśmy 22. czerwca. Jest to sytuacja typowa dla pożarów lasu, gdzie, mimo dołożenia wszelkich starań podczas dogaszania pogorzeliska, w ciągu kilku następnych dni ogień pojawia się ponownie. W pierwszej kolejności do zdarzenia wyjechał ciężki samochód gaśniczy, a chwilę później wóz średni. W czasie dojazdu na miejsce akcji drugi zastęp został skierowany do działań w Orzeszu na ul. Pasieki, gdzie strażacy także walczyli z pożarem wtórnym. SKKP do pożaru w Gostyni w okolicach bunkra początkowo zadysponowało także 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 1 zastęp z OSP Wyry, jednak dwa wozy z Mikołowa zostały szybko oddelegowane do działań w Orzeszu. W gaszeniu pomagał samolot Dromader. Nasi strażacy powrócili do bazy o 17:30.