KIELCE IFRE-EXPO

Trzech naszych członków prywatnie odwiedziło dzisiaj Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO. Zobaczyliśmy wiele nowoczesnego sprzętu i wyposażenia pożarniczego, a jeden z naszych strażaków uczestniczył w warsztatach „Trenażer pożarów wewnętrznych”. Na szkolenie składał się 2-godzinny wykład teoretyczny oraz ćwiczenia praktycznie, które trwały trzy godziny i obejmowały prezentację rozwoju pożaru na przykładzie „domku dla lalek”, ćwiczenia technik operowania prądami wody i zajęcia w komorze ogniowej. W trakcie wystawy mieliśmy okazję zobaczyć pokaz dynamiczny przygotowany przez Komendę Wojewódzką PSP, który był prowadzony we współpracy zespołami ratownictwa medycznego. Później swoją sprawnością i możliwościami chwaliło się Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Zdjęcia z wnętrza komory ogniowej zamieszczamy dzięki uprzejmości obiektiv.com.